Den Země 21. 4. 2022

27. dubna 2022

Jak jsme si užili Den Země na naší škole…

I když nám počasí příliš nepřálo, nenechali jsme se odradit a rozhodli jsme se si den pořádně užít. Spojení menších šesťáků a našich velkých deváťáků bylo příjemné. Hned po ránu se šesťáci nechali zlákat zajímavým  filmem o přírodě naší republiky, následovala diskuze na téma ochrana životního prostředí a malý kvíz: "Jaký jsem ekolog?". Mezi tím deváťáci připravovali zajímavé, záludné i vtipné otázky z oblasti environmentální výchovy. Po velké přestávce vyrazili deváťáci směrem k separačnímu dvoru. Cestou připravovali šipkovanou a schovávali pro mladší spolužáky kvízové otázky a různé úkoly. Šesťáci po nekonečné půlhodině vyrazili po jejich stopách. Nejraději by celou cestu běželi, jak byli natěšení… Zdrželo je ale, kromě otázek a úkolů, také sbírání pohozených odpadků, do kterého se všichni nadšeně zapojili. V separačním dvoře jsme společně absolvovali krátkou exkurzi. Velice příjemný a milý pán nám všem vysvětlil, jak se má správně třídit a nalezené odpadky s námi roztřídil. Uteklo to jako voda a bylo tady poledne. 

S dobrou náladou jsme se vrátili zpátky do školy. Teď už jen s napětím čekáme na ekofilm, který natočili deváťáci.

Foto z akce naleznete zde

Sdílet odkazSdílet odkaz
Sdílet na FacebookuSdílet na Facebooku
VytisknoutVytisknout
Logo - ZŠ J. A. Komenského, Lysá nad Labem Základní škola Jana
Amose Komenského
Lysá nad Labem

Kontakt
Adresa

Komenského 1534

Lysá nad Labem

289 22

IČO
61632244
Datová schránka
6wkmmyd


Ochrana osobních údajůProhlášení o přístupnostiNastavení cookies
© 2023, Všechna práva vyhrazenaCreated by Vajsoft logo