Šachový kroužek

Úspěch našich žáků na Mistrovství ČR v Harrachově

Vojtěch Vrátný se umístil na třetím místě na Mistrovství ČR dětí do 8 let.
O první skvělé umístění z 93 dětí z celé ČR bojovali až do konce Jan Jílek 5/9, Lukáš Hájek 5/9 a Mikuláš Fér 4/9.

Všechny dětí se účastní projektu Šachy do škol v ZŠ JAK a reprezentovaly úspěšně školu na Okresním a Krajském kole školního šachu.

Odměna za reprezentaci školy v My-chess

Hotel Don Giovanni 29. 2. 2024 - dětský den v rámci projektu Šachy do škol

Děti si připomněly jízdu vlakem a metrem po eskalátorech. V hotelu Don Giovanni řešily zajímavé šachové úlohy za asistence 2 indických a našich trenérů. Prohlédly si prostory Pražského mezinárodního šachového festivalu, kde své zápasy hrají hráči první světové padesátky. Poznaly dva mezinárodní české šachové  velmistry GM Poláka a GM Šimáčka a za odměnu se v recepci vyfotily. Poobědvaly v hotelu Don Giovanni vedle mezinárodních mistrů a zahráli si šahy v místnostech PICHF.

Děti byly spokojeny a užily si odměny za úspěšnou reprezentaci školy v celorepublikovém řešení diagramů My-chess (min 2700 bodů za 1. pololetí).

Projekt Šachy do škol

dovoluji si Vám tímto předat informace o šachovém kroužku v rámci projektu Šachy do škol.

Děti (70 dětí) využívají výukového programu Learningchess, který jim byl poskytnut od začátku školního roku ŠSČR zdarma. Pro snadnější orientaci využívají děti s rodiči šachové cvičebnice (70 dětí) dle výkonnosti.

Většina dětí (45 dětí) základních škol z Lysé nad Labem se aktivně zapojila do Soutěže ZŠ v celé ČR a řeší každý týden cca 30 diagramů. Reprezentují vzorně svou školu. Děti ze ZŠ TGM Lysá nad Labem jsou dokonce první i v druhém pololetí školního roku.

Od března 2021 probíhají v Lysé nad Labem on-line šachové turnaje na platformě lichess.org s podporou skype každé pondělí, středu a pátek od 16:00 do 19:30 tj. 7 turnajů po 5 zápasech. Ligy Špuntů se účastní 24 nejmenších dětí (2014-2012).  Městskou ligu šachu hraje 40 dětí (2014-2008). Nejúspěšnější děti (25 dětí) se setkávají v Lize Mistrů šachu a svádějí nekompromisní boje na šachovnici. Výsledky turnajů jsou aktualizovány na nástěnce základní školy pro projekt Šachy do škol. Jedná se celkem cca o 1 000 šachových partií.

Pro děti do každé základní školy jsem zajistil velké magnetické tabule, 10 ks šachových souprav s omyvatelnou šachovnicí a mám domluveny pro každou školu velké zahradní plastové šachy (král 63cm) s nylonovou šachovnicí.

ŠK JOLY pro děti navíc týdně pořádá pro děti on-line skupinové (2x10 dětí) či individuální on-line tréninky (7 dětí) a přátelská on-line utkání s TJ Bohemians Praha a Spartak Čelákovice na platformě chess.com.

Sponzoři Misan, Elektrocentrum Skuhrovec, Sportarsenal, Branko, MěÚ Lysá nad Labem a zejména rodiče zaslouží poděkování za zapojení se do poskytování sponzorských darů pro děti.

Výsledkové listiny níže.

Ing. Miloš Havlena

Mistrovství České republiky v šachu

Ve dnech 11.3.2023 až 18.3.2023 se konalo Mistrovství České republiky dětí v šachu v Teplicích.
V kategorii dívek do 10 let se vícemistriní ČR stala Veronika Melicharová ze 4.B.
Velmi dobře hrály také Tereza Melicharová ze 3.C, která skončila na 9. místě
V první desítce v ČR pro rok 2023 v kategorii D10 4 dívky z Lysé nad Labem