ÚvodAktualityPřehled aktualit

1. září 2021

Nový školní zpravodaj 2021-21

31. srpna 2021

Povinné testování žáků ve školách

31. srpna 2021
První testování bude probíhat ihned první školní den tj. 1.9.2021 s výjimkou prvních tříd, ti budou testováni až 2.9.2021, a to z důvodu, aby nedošlo k narušení jejich prvního školního dne. Poté se toto testování bude opakovat  6. a 9. září. Dle vyhodnocení testů a epidemiologické situace se bude opakovat pravidelné testování např. 1 x týdně každé pondělí.  Testovat se bude formou rychlého antigenního testu (POC). Testovat se nemusí žáci,k teří se prokáží laboratorně provedeným testem ne starším 7 dní v případě RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem. Nebo 72 hodin v případě POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem.  Žáci, kteří prokazatelně prodělali onemocnění covid-19 a ukončili karanténu před maximálně 180 dny, nemusí také test podstoupit. Test nemusí podstoupit ani žáci, kteří byli očkovaní a mají min. 14 dnů po druhé dávce či první dávce u jednodávkového očkování. Žáci, kteří se nepodrobí testování budou povinni nosit po celou dobu výuky respirátor či jiný ochranný prostředkem bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94% (třída FFP2 / KN 95) či chirurgickou roušku.  Dítě s pozitivním výsledkem testu nebo s příznaky koronaviru nebude k výuce připuštěno. Důvodem je snížení rizika nákazy ve školách. Ve třídách se setkává velké množství dětí, které přicházejí z různých prostředí zejména v souvislosti s návratem z prázdninových cest. Nákaza se tak může snadno šířit a děti kromě sebe navzájem mohou nakazit i své rodiny a blízké. Díky testování se toto riziko značně snižuje.
Načítání...