ÚvodAktualityPřehled aktualit

Co je u nás nového

Vítejte na novém webu

4. května 2021
Vážení rodiče, žáci, učitelé. Tímto bych vás rád přivítal na nové webové prezentaci Základní školy J. A. Komenského v Lysé nad Labem. Věřím, že se vám bude líbit a budete se na ni vracet ještě radši, než na tu poslední. Na co jsme se soustředili Našim cílem bylo vytvořit přehledný, rychlý a přístupný moderní web. Troufám si tvrdit, že se nám podařilo splnit všechny oblasti. Nový web je neuvěřitelně rychlý, design je funkční a plně responzivní a informace teď na webu najdete mnohem rychleji, než kdy dřív, díky novému systému organizace. A pro ty informace, které byste přesto nemohli najít, je zde vyhledávání. Stačí kliknout v pravém horním rohu záhlaví na ikonku lupy a začít vyhledávat! V analytice kvality webu Google Lighthouse Analytics jsme ve všech kategoriích dosáhli skóre nad 90%, ve dvou kategoriích dokonce 100%. Analytika hodnotí například rychlost, kvalitu optimalizace pro vyhledávače, nebo přístupnost webu.

Nařízení MZV

3. března 2021
Dle nařízení MZV s účinností od 1. 3. 2021 upozorňujeme na povinnost všech lidí na území ČR, včetně dětí, nosit v areálu školy a před vstupem do školy zakryté dýchací cesty (nos, ústa) pomocí prostředků: respirátor nebo obdobný prostředek (FFP2/KN 95), zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek (norma ČSN EN 14683+AC), což je tzv. chirurgická rouška, která brání šíření kapének. Ve výjimečných případech, kdy je nezbytné vidět na ústa učitele, může učitel použít jako ochranný prostředek ochranný štít při dodržení vzdálenosti alespoň 2 metrů.

To je vše.