ÚvodŽáciKroužkyŠachový kroužek

Šachový kroužek

Projekt Šachy do škol

dovoluji si Vám tímto předat informace o šachovém kroužku v rámci projektu Šachy do škol.

Děti (70 dětí) využívají výukového programu Learningchess, který jim byl poskytnut od začátku školního roku ŠSČR zdarma. Pro snadnější orientaci využívají děti s rodiči šachové cvičebnice (70 dětí) dle výkonnosti.

Většina dětí (45 dětí) základních škol z Lysé nad Labem se aktivně zapojila do Soutěže ZŠ v celé ČR a řeší každý týden cca 30 diagramů. Reprezentují vzorně svou školu. Děti ze ZŠ TGM Lysá nad Labem jsou dokonce první i v druhém pololetí školního roku.

Od března 2021 probíhají v Lysé nad Labem on-line šachové turnaje na platformě lichess.org s podporou skype každé pondělí, středu a pátek od 16:00 do 19:30 tj. 7 turnajů po 5 zápasech. Ligy Špuntů se účastní 24 nejmenších dětí (2014-2012).  Městskou ligu šachu hraje 40 dětí (2014-2008). Nejúspěšnější děti (25 dětí) se setkávají v Lize Mistrů šachu a svádějí nekompromisní boje na šachovnici. Výsledky turnajů jsou aktualizovány na nástěnce základní školy pro projekt Šachy do škol. Jedná se celkem cca o 1 000 šachových partií.

Pro děti do každé základní školy jsem zajistil velké magnetické tabule, 10 ks šachových souprav s omyvatelnou šachovnicí a mám domluveny pro každou školu velké zahradní plastové šachy (král 63cm) s nylonovou šachovnicí.

ŠK JOLY pro děti navíc týdně pořádá pro děti on-line skupinové (2x10 dětí) či individuální on-line tréninky (7 dětí) a přátelská on-line utkání s TJ Bohemians Praha a Spartak Čelákovice na platformě chess.com.

Sponzoři Misan, Elektrocentrum Skuhrovec, Sportarsenal, Branko, MěÚ Lysá nad Labem a zejména rodiče zaslouží poděkování za zapojení se do poskytování sponzorských darů pro děti.

Výsledkové listiny níže.

Ing. Miloš Havlena