Projekty a granty - Aktualizujeme

Ovoce a zelenina do škol

Pokračujeme v dotačním projektu „Ovoce a zelenina do škol” pro všechny žáky školy. Ti zdarma dostávají buď 200 g čerstvého ovoce nebo zeleniny, nebo 200ml krabičku ovocné šťávy. Přes opětovnou urgenci se nám zatím nepodařilo zjistit přesný závozový den ani termín prvního závozu, předpokládáme však, že se první dodávky ovoce dočkají žáci v druhé polovině září.

Mléko do škol

Pokračujeme také v dotačním projektu „Mléko do škol”, také pro všechny žáky školy. V rámci tohoto projektu obdrží krabičku neochuceného mléka 2x měsíčně a 2x měsíčně jiný mléčný výrobek (např. jogurt, čerstvý sýr, výjimečně sýr plátkový). Závozovým dnem bude letos středa. První dodávka proběhne 9. září.
Projekt „Mléko do škol” nabízí našim žákům i letos možnost využívat HAPPYSNACK – jedná se o ochucená mléka a zdravé “svačinky”, vyhovující tzv. pamlskové vyhlášce. Ta jsou uskladněna v automatu ve škole a jsou s doplatkem žáka. Žák ZŠ má nárok na 1 kus dotovaného ochuceného mléčného výrobku denně. Další výrobek je pak prodáván za plnou cenu.
Karty z loňského roku mají automaticky prodlouženou platnost o další školní rok – tedy až do 30. 11. 2021. Změna platnosti se na kartičkách projeví až během počátku školního roku.
Karty pro prvňáčky a leták pro jejich rodiče teprve přivezou, bude vás informovat TU. Na našem novém webu bude odkaz www.happysnack.cz, aby rodiče mohli pohodlně najít všechny informace k projektu.

Šablony OP VVV

Od ledna 2021 jsme zapojeni v projektu “Šablony III”, reg. číslo: 02_20_080. Škola čerpá finanční prostředky na školní speciální pedagožku (Mgr. Valešková), školní asistentku (L. Kamenová) a půl roku na kariérovou poradkyni (Mgr. Otradovská). Zároveň se jeho prostřednictvím bude realizovat tandemová výuka ke zlepšení matematické gramotnosti. Celý projekt potrvá do června 2022.

Šachy do škol

Jsme zapojeni do projektu Šachy do škol. Z kroužku se stal nepovinný předmět kvůli zvýšení finančních dotací. Přínosem byla realizace školního kola pro celou Lysou aj. Klade si za cíl pomoci žákům pomocí výuky šachů lépe naplňovat cíle základního vzdělávání. V školním roce 2020-2021 se vrátily Šachy zpět do kroužků, a to z administrativních a organizačních důvodů – po přihlášení na nepovinný předmět se totiž tento předmět stává povinným, což nebyli někteří žáci schopni dodržovat.

Program na podporu volnočasových aktivit ve školských zařízeních města Lysá nad Labem 2021/2022

Akce a aktivity školy realizované v souladu s veřejnoprávní smlouvou k "Programu" jsou konané za finanční podpory města Lysá nad Labem.

Aktivita – školní soutěže

• Stmelovací kurz pro 6. ročník

Aktivita – doučování

• Příprava žáků 9. ročníku na státní přijímací zkoušky

Doučování žáků škol

Od  ledna 2022 jsme zapojeni do realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy na podporu  vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

Obědy pro děti

Od dubna 2022  v rámci projektu Women for Women – Obědy pro děti financujeme obědy dvěma dětem ze základních škol, jejichž rodiče si nemohou dovolit zaplatit školní oběd.

Logo - ZŠ J. A. Komenského, Lysá nad Labem Základní škola Jana
Amose Komenského