ÚvodŠkolaProjekty

Projekty a granty

Ovoce a zelenina do škol

Pokračujeme v dotačním projektu „Ovoce a zelenina do škol” pro všechny žáky školy. Ti zdarma dostávají buď 200 g čerstvého ovoce nebo zeleniny, nebo 200ml krabičku ovocné šťávy. Přes opětovnou urgenci se nám zatím nepodařilo zjistit přesný závozový den ani termín prvního závozu, předpokládáme však, že se první dodávky ovoce dočkají žáci v druhé polovině září.

Mléko do škol

Pokračujeme také v dotačním projektu „Mléko do škol”, také pro všechny žáky školy. V rámci tohoto projektu obdrží krabičku neochuceného mléka 2x měsíčně a 2x měsíčně jiný mléčný výrobek (např. jogurt, čerstvý sýr, výjimečně sýr plátkový). Závozovým dnem bude letos středa. První dodávka proběhne 9. září.
Projekt „Mléko do škol” nabízí našim žákům i letos možnost využívat HAPPYSNACK – jedná se o ochucená mléka a zdravé “svačinky”, vyhovující tzv. pamlskové vyhlášce. Ta jsou uskladněna v automatu ve škole a jsou s doplatkem žáka. Žák ZŠ má nárok na 1 kus dotovaného ochuceného mléčného výrobku denně. Další výrobek je pak prodáván za plnou cenu.
Karty z loňského roku mají automaticky prodlouženou platnost o další školní rok – tedy až do 30. 11. 2021. Změna platnosti se na kartičkách projeví až během počátku školního roku.
Karty pro prvňáčky a leták pro jejich rodiče teprve přivezou, bude vás informovat TU. Na našem novém webu bude odkaz www.happysnack.cz, aby rodiče mohli pohodlně najít všechny informace k projektu.

Plavecký výcvik

Plaveckého výcviku se loni zúčastnili žáci 2.-3. ročníku. Vzhledem k uzavření škol z důvodu pandemie korona viru bohužel nemohli žáci povinné plavání absolvovat. Již máme nasmlouván bazén v Nymburce, takže všechny ročníky, které si povinné plavání nestihly splnit, budou jezdit plavat hned na podzim 2020. Pravidelně žádáme o dotaci na dopravu, zažádáno máme i o novou etapu, jejíž výsledky zatím nejsou známy. Konkrétní termíny plavání sdělí třídní učitelé.

Šablony OP VVV

Od ledna 2021 jsme zapojeni v projektu “Šablony III”, reg. číslo: 02_20_080. Škola čerpá finanční prostředky na školní speciální pedagožku (Mgr. Valešková), školní asistentku (L. Kamenová) a půl roku na kariérovou poradkyni (Mgr. Otradovská). Zároveň se jeho prostřednictvím bude realizovat tandemová výuka ke zlepšení matematické gramotnosti. Celý projekt potrvá do června 2022.

Šachy do škol

Loni jsme se nově zapojili do projektu Šachy do škol. Z kroužku se stal nepovinný předmět kvůli zvýšení finančních dotací. Přínosem byla realizace školního kola pro celou Lysou aj. Klade si za cíl pomoci žákům pomocí výuky šachů lépe naplňovat cíle základního vzdělávání. V letošním školním roce se vrací Šachy zpět do kroužků, a to z administrativních a organizačních důvodů – po přihlášení na nepovinný předmět se totiž tento předmět stává povinným, což nebyli někteří žáci schopni dodržovat.